✆ Objednávky | 737 619 616

Sportujete? Choďte na masáže…

Masáže pro sportovce:

Odborně vedená sportovní masáž zaměřená na konkrétní partie zatěžované při sportu, který provozujete, by měla být nedílnou součástí každého profesionálního i amatérského sportovce.

Každý sport většinou vede k přetěžování určitých svalových partií a vytváří se tak svalové dysbalance. Při zanedbání této nadměrné zátěže pak přicházejí bolesti a omezení pohybu. Jsou sporty, které jsou v tomto ohledu mírumilovnější, avšak jsou i sporty, které jsou na přetěžování konkrétních partií nemilosrdné. Tato jednostranná zátěž (část svalů přetěžujeme a ostatní naopak ochabují) vytváří svalovou dysharmonii, která se nám pak promítá i do běžného života, kdy nesportujeme. Vzniká pak špatný pohybový vzorec, který se dalším opakování plně zautomatizuje. Jedná se hlavně o lední a pozemní hokej, florbal, tenis, stolní tenis, badminton, squash, volejbal, baseball, softball, golf, házená, fotbal, šerm, kanoistika (pádlování na jednu stranu), bowling, kuželky, lukostřelba, hod oštěpem nebo diskem, vrh koulí aj.

Již podle habitu můžeme poznat druh vykonávaného sportu – krasobruslaři, rychlobruslaři, hokejisté se vyznačují hypertrofickými hýžďovými a stehenními svaly, gymnasté zvětšenou bederní lordózou, fotbalisté varózními dolními končetinami (nohy do O), „hrbolatými tibiemi“ jako následky zranění, plavci hypertrofickými prsními svaly. Asymetrie vyvolávají u hokejistů i gymnastů časté bolesti v zádech (přetěžování bederní krajiny), u fotbalistů artrotické kloubní degenerace, úponové bolesti apod.

Pokud je to i váš případ, doporučovali bychom následující tipy:

Odborně vedená masáž

Kompenzační cvičení

Poslouchat své tělo a zvolit individuální míru zátěže

Správná regenerace

LÍBÍ SE VÁM TENTO ČLÁNEK?

Vložte svůj e-mail a jakmile vydáme nový článek, rovnou vám ho pošleme.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů